İnternetten Bilinmeyen Para Kazanma Yöntemleri


internetten-para

Eskilerden bir söz vardır ”ekmek aslanın ağzında” diye, gelişen internet teknolojileri ile artık para kazanmak daha kolay ve zahmetsiz bir hal alıyor. Zahmetsiz derken tabiki emek harcıyoruz ama bunu fiziksel şekilde değilde yeteneklerimiz sayesinde yapıyoruz.

İnternet bu kadar yaygınlaşmamışken sadece belirli meslek grupları iyi para kazanırdı şimdi ise internet ile biraz haşır neşir iseniz, belirli bir konuda yeteneğiniz varsa pazarlama konusunda kendinize güveniyorsanız internet üzerinden para kazanmanız çok kolay.Örneğin; bugün blog yazarlığı yaparak para kazanan bir kişiyi ailesinin anlamaması, çok normaldir. Çünkü ailesinin yaşadığı dönemde böyle bir iş modeli söz konusu değildi. Bugün internet teknolojilerinin gelişmesiyle, reklamcılığa verilen önemin artması ile birlikte yeni iş modelleriyle tanıştık. Belki de daha önce hiç duymadığınız internet üzerinden para kazanma yolları

Instagram Fenomeni Olmak

internetten-para

Bu işin piyasası aldı başını gitti, bu yüzden biraz geç kalmış olabilirsiniz; ama doğru adımlarla Instagram’da kendinize bir yer edinebilirsiniz. Ancak şunu belirtelim girdiğiniz sektör daha önce girilmemiş bir sektör olması lazım, tamamen özgün ve benzersiz bir konuda çalışmalarınızı yürütürseniz ve organik takipçi sağlarsanız bir süre sonra çalıştığınız konu ile ilgili marka size ulaşmaya başlayacaktır.

İnternetten Yeteneklerini Satmak

İnternette yeteneklerinizi pazarlayabileceğiniz birçok platform bulunuyor. Bunlardan Türkiyede en çok bilinenleri ise SadeceOn ve Bionluk gibi web siteleri. Bu sitelere giriş yaptığınızda bir çok insanın farklı farklı yetenekler pazarladığını göreceksiniz. Kayıt olup yeteneklerinizi belirttiğiniz taktirde yeteneklerinize ihtiyaç duyacak kişiler size ulaşacaktır. Verebileceğiniz hizmet arasında logo, afiş, broşür tasarımı, video hazırlama, programlama, müzik gibi hizmetler bulunuyor.

Videolar hazırlamak, Youtuber olmak

internetten-para

Günümüzde insanlar okumaktan bir hayli uzaklaştı, ancak birşeyler öğrenme isteği bitmeyeceği için okumak yerine o konu ile ilgili hazırlanmış videoları izlemek tercih edilen bir yöntem. Hal böyle olunca da videoların izlenme sayıları artıyor dolayısı ile videolar firmalar için potansiyel bir reklam alanı oluşuyor. Birşeyler öğrenmenin yanı sıra insanlar boş vakitlerini video sitelerinde değerlendirebiliyorlar. En büyük potansiyel izleyici ise 0-6 yaş grubu çocuklar. Hedef kitlenizi belirleyerek video çektiğinizde bu işten güzel bir ek gelir elde etmeniz mümkün.

Sadece Belli Bir Alana Yönelik Blog Açmak

İnternet artık blog çöplüğünden geçilmiyor, insanlar aç gözlülüğü ve para kazanma hırsları yüzünden bir hevesle açtıkları blogları bir süre sonra istediklerini kazanamadıkları için terk ediyorlar. Burda en büyük yanlış genel bir blog açmak. Çünkü genel bir blogun hedef kitlesi belli olmadığı için belirli bir strateji geliştiremeyeceğiniz gibi Google’da reklam ücretleri konusunda bu konuda hassas davranıyor. Belirli bir konu için açılmış bloglar bu konuda daha başarılı sonuçlar doğuruyor, en sevdiğiniz ve en iyi yaptığınız işle ilgili bir blog açın ve gerisini google’a bırakın, o sizi hedef kitleniz ile buluşturacaktır.

internetten-para

Domain Alıp Satmak

Domain (alan adı) satın almak aslına bakarsanız uzun zamandır yapılan bir iş olmasına rağmen pek bilinmeyen bir para kazanma yönetimidir. Domain nedir diye sorarsanız site isimleridir. Örneğin www.kalemsende.com Peki bundan nasıl para kazanabilir diye sorarsanız marka olmaya uygun isimleri, daha önce satın alınmamışsa alabilir ve daha sonra satabilirsiniz. Eğer güzel domainler bulur ve alırsanız bir süre sonra iyi bir fiyattan satabilirsiniz. İsterseniz o domainde ismine göre bir blog açarak biraz büyütttükten sonra satıp daha güzel paralar kazanabilirsiniz.

E-Ticaret Siteleri

internetten-para

Eğer hali hazırda birşeyler satıyorsanız bu satışlarınızı internet üzerine taşıyıp daha geniş kitlelere ulaştırabilirsiniz. Bunun için bir işyeriniz olması gerekmiyor, evinizde de birşeyler üreterek internet üzerinden satışını yapmanız mümkün, kapı süsleri, mevlüt, doğum günleri için dağıtılacak ürünler hazırlayıp bunları internet üzerinden satabilirsiniz.

Backlink ve Tanıtım Yazısı Satışı Yapmak

Yine piyasada güzel bir yere sahip olan backlink satışı yapmak, tabi bunun için günlük hiti yüksek olan bir internet siteniz olması gerekiyor. Backlink nedir diye soracak olursanız başka kişilerin reklamlarını sitenizde yayınlamanız diyebiliriz kısacası. Bunu sitenizin anasayfasına link ekleyerek yapabileceğiniz gibi bir blog yazısında reklamını yapacağınız siteyi tanıtarakta yapabilirsiniz. Tabi alacağınız ücretler sitenizin günlük hiti ile orantılı olacaktır.

 

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnternetten Bilinmeyen Para Kazanma Yöntemleri

Bir Format Seçin
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderi için oy verin