Evliliği Kurtarmanın Yolları


evlilik-problemleri

Evlilik son derece kutsal bir müessese olmakla birlikte evliliği ayakta tutabilmek de büyük bir sorumluluktur.

Özellikle günümüz de, aile bağlarının bu denli zayıfladığı bir zaman diliminde aile kurabilmek başlı başına bir sorunken bu aileyi devam ettirebilmekte büyük bir sorundur. Bu noktada günümüzde boşanmalar büyük bir artış göstermiş durumdadır. Eğer sizde böyle bir durum içinde iseniz ,evliliğiniz tam manası ile bir çıkmaza girdi ise bu yazımızda sizler için evliliği kurtarmanın yollarından bahsedeceğiz.

Sorunlara mutlaka birlikte yaklaşılmalı

evlilik-problemleri

Evliliğinizi kurtarmak adına ilk olarak sorunun temeline inmelisiniz. Temel problemi çekip çıkardıktan sonra bu konu üzerinde yoğunlaşmalı ve bu problemi çözmek adına bir adım atmalısınız. Bu noktada sorunu kendi kendinize çözmek isteyebilirsiniz, ancak şunu unutmayın ki sorun ikinizin arasında, bu sebeple çözümü de ancak birlikte olacaktır. Sorunu birlikte çözme aşamasında suçlayıcı tavırlardan uzak durmalısınız. Konuya ılımlı yaklaşmalı ve çözüm odaklı konuşmalısınız. Bu sayede ancak çözüme ulaşabilirsiniz.

İlk günkü heyecanı yakalamalısınız

evlilik-problemleri

Diğer bir konu ise evliliğe heyecan katmakla ilgilidir. Birçok evlilikte heyecan son bularak sadece sorumluluklara yönelildiği için ufacık sorunlar sıkıntıdan kaynaklı büyüyerek kocaman aşılamaz problem olarak evlilik bağlarını zedelemektedir. Bu sebeple evliliğe heyecan katmak ve evliliği yeniden yaşamak gerekir. Bu noktada eşinizin sevdiği bir aktiviteyi birlikte yapabilir, sevdiğiniz bir mekana gidebilir, evlilikte her şeyin güzel gittiği zamanlarda gittiğiniz gezdiğiniz yerlere yeni bir gezi düzenleyerek mutlu bir evliliği yeniden yakalayabilirsiniz. Bu sayede evliliğe yeni bir heyecan gelecektir.

 

Bunun yanı sıra evliliğin diğer yüzü olan cinsellik konusunda da bir farklılık ve yakınlık göstermelisiniz. Evliliğin temel yapı taşlarından biri olan cinsellik konusunu bu noktada yabana atmamakta fayda var. Ancak tüm bunların yanında evlilik içinde birbirinize olan sevgi ve saygınız son bulmuş ise, ilişki içinde saygı sınırları aşılmış ise bu aşamada geri dönüşü mümkün olmayan kırgınlıklar ve affedilemeyecek boyutta hatalar var ise evliliğinizi süründürmenize gerek yok. Bu noktada birbirinizi yıpratmamak ve arada ki saygı bağını tamamen yitirmemek için anlaşmalı bir boşanma yoluna gidilebilir.

evlilik-problemleri

 

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evliliği Kurtarmanın Yolları

Bir Format Seçin
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderi için oy verin