Aleyna Tilki


Müzik piyasasına önce “cevapsız çınlama” ardından  “o sen olsan bari” adlı şarkısı ile hızlı bir giriş yapan Aleyna Tilki son günlerde Türkiye’nin en çok konuşulan isimlerinden birisi oldu. 

Aleyna Tilki henüz yaşı küçük olmasına rağmen kimi kesimler tarafından yaşından büyük bir karaktere bürünmesi nedeniyle eleştri odağı haline gelmişti. Kliplerinde giydiği kıyafetler ve sahne aldığı mekanlar da bu eleştirilere dahil edildi. Türk Pop Müziği’nde yeni bir çığır açan Aleyna Tilki’nin kim olduğuna göz atalım. 

Aleyna Tilki, 2000 doğumlu olup şu an 17 yaşındadır. Konya doğumlu olan şarkıcının annesi Trabzon, babası ise Rum göçmenidir. Halen lisede okumakta olan sanatçı 170 boyunda ve 48 kiloya sahiptir.

 

Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında Gesi Bağları’nı farklı tarzı ile söyleyerek insanların hafızalarına kazınmıştır. Bir programa verdiği özel röportajda sesini annesinden aldığından bahseden ve ufak yaşlardan itibaren böyle bir yeteneğinin olduğunu ayrıca annesinin de onu bu konuda hep desteklediğini söylemektedir.

Müzik sektöründen elde ettiği gelir ile müzik öğrenimini sürdürmeyi düşünmektedir.

Aleyna Tilki günlük ortalama 1 milyon Youtube izlenmesi ile NetD kanalının en popüler sanatçısı olmayı başarmıştır. 

Dj Emrah Karaduman ile birlikte çıkarmış olduğu ilk single parçası olan “cevapsız çınlama” Youtube’da büyük bir izlenme oranına ulaşan şarkıcı bu başarısını katlayarak “o sen olsan bari” adlı parça ile devam ettirmektedir. 

Müzik sektöründen elde ettiği gelir ile müzik öğrenimini sürdürmeyi planlayan sanatçı, sesini annesinden aldığını belirtmektedir. 

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aleyna Tilki

Bir Format Seçin
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderi için oy verin